Anasayfa / Haberler

EN DEĞERLİ HEDİYE

EN DEĞERLİ HEDİYE

Çal ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı kursta, 25 günde tamamlanan Türk bayraklı filografi çalışması Belediye Başkanı Fethi Akcan’a hediye edildi. Akcan, “Hayatımın en anlamlı hediyesini aldım” dedi. Tasarlanmış bir motif ya da desenin, ahşap malzeme üzerine çiviyle çakılıp, ardından çeşitli renklerde iplik veya teller geçirilmesi ile oluşturulan, farklı motif ve desenlerin ortaya çıkarılmasını sağlayan sanat eseri olan Filografi kursu, sadece Çal Halk Eğitim Merkezi’nde açıldı. Akkent Mahallesi’nde açılan filografi kursunda Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Ümran Künarcı, kursiyerleriyle birlikte 25 günde yaptığı ve üzerinde Türk Bayrağı figürünün bulunduğu filografi çalışmasını Belediye Başkanı Fethi Akcan’a hediye etti.

Milli Eğitim İlçe Müdürü Süleyman Ekici ile birlikte Başkan Akcan’ı ziyaret eden Ümran Künarcı, “Kurslarımızda maddi ve manevi desteğini her zaman aldığımız Belediye Başkanı Fethi Akcan için özel bir çalışma yaptık” dedi. Başkan Akcan ise, “Hayatımın en anlamlı hediyesini aldım. Özel bir çalışmayla ortaya çıkan Türk Bayrağı portresini ömrümün sonuna kadar saklayacağım” dedi.

Halk Eğitim Merkezi’nin Süller Mahallesi’nde açtığı kursta yapılan tual üzerine boncuk işleme tablosunu Süller’deki kurs öğretmeni Meral Turan, Başkan Akcan’a hediye etti.

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Çal’da ev hanımları ve genç kızlarımızın meslek sahibi olup, aile ekonomilerine katkı vermeleri için Çal Belediyesi ile birlikte başarılı çalışmalar yürütüyoruz. Yerel yönetim ile birlikte ortaklaşa çalışmamız devam edecek” dedi.

Nikah

Facebook

 

Haberi Paylaşmak İçin
Sosyal Ağlardan Birini
Seçiniz.