Anasayfa / Haberler

Belediye İşçi Kıyafetleri

İŞÇİ KIYAFETLERİ KENDİ ATÖLYELERİNDEN

Çal Belediyesi kendi bünyesinde kurduğu tekstil atölyesinde kendi işçi kıyafetlerini de dikti. Sadece kendi belediyesinin değil çevre belediyelerinde işçi kıyafetlerini diken yeşil çal tekstil atölyesi çalışanları mesai arkadaşlarının kışlık kıyafetlerini dikme işini bitirdi. Kıyafetlerin teslimini Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan yaptı. Selcen Mahallesi’nde kurulan atölyede çalışan 9 kadın personel beş aydır canla başla hem çal belediyesi hem de anlaşma yapılan diğer belediyelere işçi kıyafeti dikiyor. Başkan Akcan, tekstil atölyesinde sadece işçi kıyafetlerinin değil flamalar, bayraklar gibi tekstil üzerine ne gerekliyse dikildiğini belirtip, “Özel olarak imal ettirilen ve personelimizin hem soğuktan korunmaları için hem de görsellik açısından daha göz alıcı şekilde olmaları açısından yapılmış kıyafetler i dağıttık. Ben personelimize çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz, sıcak soğuk demeden vatandaşlarımızın hizmetine koşuyorlar. Ayrıca tekstil atölyesinde çalışan bayan kardeşlerimde son beş aydır canla başla çalışıyor. Onlarında emeğine sağlık” diye konuştu.

Marka gömlek dikme hayali ile yola çıktıklarını belirten Yeşil Çal Tekstil Atölyesi Müdürü Birsen Yılmaz, “işçi kıyafetleri diktik birçok belediyeye, kadın kıyafetleri de dikeceğiz. Burada çalışana kadınlar çok marifetli. Onlara teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden çalıştılar. Bugünde belediyemizin kışlık personel kıyafetlerini tamamladık” diye konuştu.

Öncelikli hedeflerinin kadınlara meslek edindirmek olduğunu ifade eden Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, “gömlek markası oluşturmaktı amacımız. Fakat üretilenler hayallerin üzerine çıktı. İşçi kıyafetleri ve modeller konusunda atölyemiz büyük işler başardı. Hedefimiz bundan sonra kadın kıyafetleri de dikmek. İhracaat için girişimlerimiz var. Konfeksiyona yavaş yavaş geçiş yapmayı düşünüyoruz. Başka girişimcilerin bu yaptığımızı örnek alıp daha güzel şeyler ortaya koymalarını sağlamak istiyoruz. Şuan atölyede dokuz bayan çalışıyor. Bunu sayıyı dahada fazlalaştırmak istiyoruz” dedi.

Nikah

Facebook

 

Haberi Paylaşmak İçin
Sosyal Ağlardan Birini
Seçiniz.