Anasayfa / Resim Yarışması Sartnamesi


1- Yarışmayı Çal Belediyesi düzenlemektedir. Yarışmaya katılım ücretsizdir. Her katılımcı yarışmaya en fazla 5, en az 1 fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya, geçmiş tarihlerde çekilen fotoğraflar ve yeni çekilecek fotoğraflarla katılmak mümkündür. Yarışmaya renkli ya da siyah-beyaz fotoğrafla katılınabilir.

2- Yarışmaya Çal Belediyesi çalışanları, jüri üyeleri katılamaz. Yarışma, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

3- Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların Çal ilçesi sınırları içinde çekilmesi zorunludur. Daha önce değişik yarışmalarda ödül alan fotoğraflar ve yarışmalara katılan fotoğraflar bu yarışmaya katılamaz.

4- Yarışmaya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Ayrıca, cep telefonu ile çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir. İnsansız ya da insanlı hava aracı ile çekilen fotoğraflar yarışmaya girebilecek.

5- Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması yasaktır. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Panoromik fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

6- Katılımcı Çal Belediyesi’ne yarışma için gönderdiği fotoğrafları tümüyle kendisine ait olduğunu, kendisi tarafından çekildiğini ve tüm izinlerin alındığını kabul eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

7- Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.

8- Yarışmaya başkasının fotoğrafı ile katılım olursa, kural ihlali sayılır. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcı olursa, elde ettiği ödül ve unvan geri alınır. Ayrıca, böyle bir durum olursa telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

9- Yarışmaya katılacak fotoğraflar JPEG formatında 150-300 dpi çözünürlükte olacaktır. Fotoğrafların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi geçmemelidir.

 

İmar Uygulama İlanları

Facebook